Víkendovky s MUDr. Motorkárom

Túto lyžiarsku sezónu sme mali hosťa, ktorý u nás strávil 4 víkendy. Bol to rekord v opakovanej návštevnosti za jednu sezónu. Veľmi nás teší, že si obľúbil naše stredisko, stále je u nás veľmi vítaný. Je pre nás vzácny hosť aj preto, že k nám nikdy neprišiel sám, ale vždy s rôznymi priateľmi. Práve vďaka nemu spoznali naše stredisko a odporučili ho ďalším. To je reklama na nezaplatenie!

MUDr.Teodor Kluka s našou Shaggy (archív TK)

Chceli by sme Vám predstaviť tohto hosťa, pretože je významnou osobnosťou nie len pre nás ale pre celé Slovensko. Tento skromný a milý pán je MUDr. Teodor Kluka, PhD., plastický chirurg, ortopéd a prednosta Kliniky plastickej, rekonštrukčnej a estetickej chirurgie v Košiciach. Zavolali sme si ho na slovíčko…

Tedy na svahu (BK)

Veľmi nás teší, že sa k nám vraciate. Čo sa Vám u nás tak páči?

Celkovo sa u vás cítim príjemne. Máte výbornú zjazdovku a krásne prostredie. Všetci z personálu ste veľmi milí. Už teraz sa teším na ďalšiu lyžiarku sezónu.

Máte náročné zamestnanie, ktoré si žiada relax. Kam ešte chodievate oddychovať?

Mám rád maďarské kúpele, ale aj motorkárske zrazy doma a v zahraničí (na Zemplínskej šírave, v Rumunsku, Chorvátsku, Španielsku). Tento rok sme boli na zraze na Floride v USA – Daytona bike week, kde sa stretlo vyše 100 tisíc motoriek.

Teodor s motorkou Harley Davidson Electra Glide na najjužnejšom bode USA (archív TK)

To musel byť úžasný zážitok! Akú motorku ste tam mali vy?

Požičanú som mal Harley Davidson Electra Glide. Na Floride je povolené jazdiť bez prilby, takže sme si užili vietor vo vlasoch, aj nás opálilo. Prešli sme cca 2000  km. Navštívili sme známu pláž v Miami, či močiare Everglades, kde sme sa previezli vznášadlom medzi krokodílmi. Boli sme aj na najjužnejšom bode USA – v Southernmost Point of the Continental United States, odkiaľ je Kuba len 80 míľ.  Jednou zo zastávok bolo aj Vesmírne Kennedyho Stredisko NASA.

Harley je krásna motorka, akú máte doma?

Mám veľkú motorku, Kawasaki voyager.

Tedy vo Vesmírnom Kennedyho Stredisku NASA (archív TK)

Vyzeráte ako dobrodružný typ, čo vás priviedlo k medicíne?

Môj otec bol lekárom (pediater) a ja som od malička chcel byť lekárom tiež…

Ste vyťažený človek, kde všade pracujete?

Pracujem na rôznych pracoviskách, som prednosta Kliniky plastickej, rekonštrukčnej a estetickej chirurgie FN L. Pasteura, učím chirurgiu na Lekárskej fakulte UPJŠ a pracujem tiež v Ambulancii chirurgie ruky, plastickej chirurgie a ortopédie na Poliklinike Terasa v Košiciach.

kluka2

Ako plastický chirurg sa špecializujete na operácie rúk a prsníkov. To veru ide k sebe ako uliate, hehe 😀 Vysvetlite nám, čomu sa presne venujete?

Venujem sa najmä vrodeným chybám rúk detičiek, ale operujem tiež iné poškodenia rúk. Pracujem aj v oblasti estetickej chirurgii, kde robíme plastiky okrem prsníkov najmä znamienka viečka, uši a facelifting. Viac o mojej špecializácii sa môžete dozvedieť z relácií RTVS Fokus Zdravie: O súčasných chirurgických riešeniach vývojových chýb končatín, zrastení prstov a pod. (Utorok 17.02.2015) a O Syndróme karpálneho tunela a dupuytrénovej kontraktúre (Utorok 13.01.2015).

fokus

Stihli ste si popri medicíne založiť rodinu?

Áno, stihol som, mám 3 krásne dcéry, na ktoré som veľmi hrdý. Jedna dcéra sa stala kožnou lekárkou, druhá je zubárkou a najmladšia ešte len maturuje a chystá sa na medicínu. Bol by som rád, ak by šla v mojich šľapajach a vybrala si chirurgiu.

Aká je vaša obľúbená hudba?

Mám rád folk, najmä Nedvědovcov.

Aké jedlo máte najradšej?

Obľubujem morské špeciality, krevety, kraby. Ochutnal som už aj delfínie mäso, či mäso z aligátora na Floride. Pochutnal som si.

ĎAKUJEME ZA ROZHOVOR a prajeme veľa šťastia pri operáciách i na cestách.

Jedným z hostí, ktorých dr. Kluka priviedol so sebou bola dr. Dziaková s rodinou, ktorej sa u nás tiež veľmi páčilo.

dziakova

Ďalší z doktorových priateľov, Ing. Ihnátko, k nám chodí lyžovať. Kúpil si chalupu v susedstve, pretože sa mu veľmi páči krajina v Mraznici. Ihnatko

Advertisement
This entry was posted in Osobnosti v Mraznici and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s