V aute si rád zabéékam “elánofku”

Do Mraznica prichádzajú lyžovať rôzne osobnosti. Valentínsky víkend u nás strávil aj dvojnásobný vicemajster Európy ETCC (2013 a 2014) a majster Slovenska 2011 v pretekoch automobilov na okruhu, Maťo Homola (21 rokov). Okrem toho, že sa pripravuje tento rok na domáce preteky na Slovakia Ringu, bude pretekať aj v rámci európskeho šampionátu FIA ETCC.  Poprosili sme ho na slovíčko. Boli sme prekvapení, aký je to milý, vtipný, skromný a slušný chalan, ani v rade pri vleku sa nepredbehoval! 😀

lyžiar Maťo v Mraznici (fb MatoHomola)

lyžiar Maťo v Mraznici (FB MatoHomola: Speeed  Everywhere)

Ako sa ti páči u nás v Mraznici?

Je to tu krásne, teraz som tu prvý krát v zime. Prekvapilo ma množstvo snehu a dlhá zjazdovka, kde som si naozaj užil lyžovanie. Rád sa tu vraciam, lebo je tu vždy príjemná atmosféra a zdravé prostredie. Ten čerstvý vzduch je spásou pre telo aj dušu. Narozdiel od hnusu v Bratislave a to som rodený Bratislavčan, aj keď teraz bývam v Senci. Prezradím, že zväčša tu chodievame s rodinou v lete na návštevu našich starých známych, rodinku Ptáčkovcov (t.j. majitelia strediska Mraznica). Poznám sa s nimi od narodenia, boli sme totižto susedia v Karlovej Vsi. Medzi našimi rodinami vzniklo silné puto, ktoré pretrvalo dodnes.  V lete je tiež skvelo v Mraznici,  radi sa kúpeme v „Noemovej arche“ a navštevujeme vodopády a rebríky v Slovenskom raji.

Lásku k automobilom máš v génoch? Od kedy si chcel byť pretekárom? 

Hehe určite sú v tom homolovské gény,  môj otec preteká od svojich 25tich rokov, ja som začal v 14tich. Celý svoj život otca vnímam ako automobilového pretekára. Ako 4-ročný som prvý krát sedel v motokáre, aj to som trošku plakal (bál som sa). Ale neskôr sa mi to tak zapáčilo, že som každý rok písal Ježiškovi, že chcem jazdiť na motokárach.

MSR Motokáry Kecskemet (HU) 2008 (FB MatoHomola)

začínajúci pretekár – MSR Motokáry Kecskemet (HU) 2008 (FB MatoHomola)

Máš nejakých súrodencov?

Mám staršieho brata, študuje IT v Škótsku študuje. Chválabohu on nikdy nechcel byť pretekárom, to by našu rodinu finančne zruinovalo 😀 ale tiež má „homolovské sklony“, teda lásku k autám a agresívnej rýchlej jazde.

Maťo v ratraku: "Ten ratrak je celkom zlozity, ale velmi zaujimavy stroj"

Maťo si vyskúšal jazdu v ratraku: “Ten ratrak je celkom zložitý, ale veľmi zaujímavý stroj” (FB MatoHomola)

A čo si myslí tvoja mamka o pretekaní?

Mamka je naša fanynka, aj keď sa o mňa bojí, vždy je mojou morálnou podporou. Chodí na každé preteky na Slovensku. Veľa pre mňa znamená podpora a dôvera rodiny, bez toho by som ani nezačal pretekať. V roku 2010 som si ako 16-ročný fagan sadol na pretekoch do auta, dovtedy som súťažil len 2 roky na motokárach. Prvé dva preteky som jazdil na skúšku na slabom aute, no ale do nasledujúcej sezóny sme sa rozhodli pre najlepšie auto, majstrovské auto – Alfa Romeo. Bol to risk, pustiť ma, či náhodou nerozbijem to auto. Ale risk je zisk. Bola to skúška správnosti a vďaka dôvere od otca to vyšlo…hneď na prvom preteku v Maďarsku som bol v kvalifikácii na 1. mieste.

A čo ty a škola?

Po bilingválnom gymnáziu som začal štúdium v anglickom jazyku na Ekonomickej Univerzite v Bratislave. Chcel som ísť študovať do zahraničia, ale pretekanie, PR aktivity a podobne ma tu držia. Po škole by som sa chcel venovať profi pretekom a možno podnikaniu ako môj otec. 

Maťo navštívil aj Štôňu Ľudmila v Roztokoch na Hnilčíku "ako ta slovenská príroda vie prekvapiť - baňa z 18-19 storočia s  prírodnymi ľadovymi dielami" (FB MatoHomola)

Maťo navštívil aj Štôňu Ľudmila v Roztokoch na Hnilčíku “ako tá slovenská príroda vie prekvapiť – baňa z 18-19 storočia s prírodnymi ľadovými dielami” (FB MatoHomola)

Rád cestuješ?

Mám rád cestovanie a spoznávanie nových kultúr. Najradšej by som bol niekde v Ázii na slnečnej pláži na opustenom ostrove. Ale nemyslím tým Robinsonov štýl.

Aké je tvoje obľúbené jedlo?

Ja zjem skoro všetko, najradšej mám asi špagety, milujem palacinky a MÄSO (steaky) aa torty!

Maťo na stupni víťazov (FB MatoHomola)

Maťo na stupni víťazov vo FIA ETCC (FB MatoHomola)

Aká je tvoja obľúbená hudba?

Mám rád všehochuť, ale nemusím mainstream, čo dávajú v rádiách…rád si pustím Horkýže slíže Nirvanu, ACDC…a najradšej si v aute pri rýchlej jazde zabékam (zaspievam) slovenské pesničky, napr. Elán, Kaskadééér kaskadéér 😀 😀

Ani na diskotéky veľmi nie som…nerád tancujem. Keď už som na diskotéke, tak som ten typ, čo stojí pri bare a pozoruje okolie…

A čo fanynky, majú u teba nejakú šancu?

Hehe, no môžu zabúdať, som šťastne zadaný.

Kde si stretol svoju vyvolenú?

Chodievam na kondičné tréningy, crossfit. Lindu som teda spoznal v posilke. Vôbec nevedela, kto som. Musel som ju dlho baliť. Teraz už budeme spolu pol roka.

valentínsky víkend na lyžovačke u nás strávil  Matej s priateľkou Lindou

Valentínsky víkend na lyžovačke u nás strávil Matej s priateľkou Lindou (BK)

Aké športy ešte obľubuješ?

Myslím, že som športový typ, mám rád behanie, plávanie, bežkovanie, lyžovanie. Bicyklovanie je trošku nuda (pozn. autorky: jasné, veď tomu chýba motor :P). Dosť času trávim v posilňovni, čomu veľa ľudí nerozumie, na čo je to automobilovému pretekárovi?! Musím mať predsa kondičku, aby som zvládal odstredivé sily, tzv. Géčka a to teplo, ktoré vzniká v kabíne.

Máš nejaké vysnívané auto?

V motošporte som vystriedal za tri roky tri autá. V civile aktuálne mám SEAT Leon FR ako oficiálny ambasádor SEATu na Slovensku. Doteraz som jazdil na slabších starších autách, ale je to dobré, že som mál také slabšie auto, nedráždilo to pretekárske pudy…jazdím zodpovedne a podľa predpisov.

Maťo sa stal vo februári oficiálny ambasádor SEATu na Slovensku!

Maťo sa stal vo februári oficiálny ambasádor SEATu na Slovensku! (FB MatoHomola)

Aké máš pretekárske ciele? Neláka ťa formula, či really?

Tak určite by som sa chcel stať majstrom sveta na okruhoch, aj preto mierim na FIA WTCC, kde prvý pretek bude v Argentíne, ďalšie v Afrike, Amerike, či Ázii. Keď chcem ísť do sveta, potrebujem sponzorov, pretože je to finančne náročné.

Formulu by som si vyskúšal, ale nie je to môj sen. Ja sa sústreďujem na okruhy. Really by ma ozaj bavilo, ale je to TOP motošportu. Klobúk dolu pred každým jazdcom, ktorý dá 200-ku medzi stromami a na milimetre…otec to jazdil. Ale je to drahý šport, stačí malé zaváhanie a je rozbité auto za státisíce.

Kedy sa ti začína pretekárska sezóna?

Za sezónu máme 6 veľkých pretekov. Najbližšie preteky sú 1.mája v Maďarsku na Hungaroringu. Inak máme každý víkend dva preteky. Na Slovensku ma môžete prísť podporiť   už 17-21. júna do Orechovej Potône.

Ďakujeme za Tvoj čas a prajeme veľa úspechov na pretekoch, v škole a samozrejme aj v zdraví a láske. 

matofb

Ak tiež fandíte tomuto šikovnému chalanovi, tak mu dajte lajk na fb!

Vrelo odporúčame sledovať Maťovu facebokovú stránku. V jednom videu zachytil aj svoje lyžovanie-spievanie na Mraznici! Ale nájdete tam aj kopec ďalších vtipných videí 😉

Pozrite si tiež záznam z oficiálnej tlačovky s Homolovcami o aktuálnych novinkách z 25. februára 2015.

Advertisement
This entry was posted in Osobnosti v Mraznici and tagged , , , , , , . Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s